artwork

Navštivte Hotel Templ. Budete bydlet v srdci Mikulova, kde se snoubí tradice a odkaz židovské kultury se špičkovou gastronomií.

Atmosféra Templu

Hotel Templ je situován v komplexu tří historických budov. V hlavní části, v renesančním domě, najdete kromě stylových pokojů i recepci, vinárnu, restauraci, bar a hotelový vinný sklípek, kde nabízíme našim hostům řízenou degustaci s výkladem. Druhé, hned vedlejší budově v secesním slohu, říkáme Garden.

Více o Templu

Accommodation

The Templ Hotel can cosily accommodate up to 34 guests in 17 rooms with 12 extra beds. 7 rooms including suites are in the main building and 10 rooms are situated in the adjacent Art Nouveau building. The comfortable rooms are tastefully decorated and offer a peaceful and friendly atmosphere.

More about Accommodation

Mimořádná gastronomie

Gastronomie v hotelu Templ je inspirována tím nejlepším z kuchyní v historickém regionu bývalé monarchie a prezentována v souladu s moderními trendy. Zakládá si na vynikající úrovni nabídky lokálních a regionálních vín, která je vytvářena díky úzké spolupráci sommeliérů s předními menšími producenty v jihomoravské oblasti.

Více o gastronomii

×

Online booking

The following form serves as on-line demand for accommodation. We just need a few details about you. If you want you can also select the rooms you wish to book. After submitting your booking request expect confirmation from our reception.

Personal details

Contact details, arrival and departure. Please fill in all the fields.

Please fill in your name. Please fill in the number of persons Please fill in the date of your arrival. Please fill in the date of departure. Please fill in your mobile phone number. Please fill in a valid e-mail address.

Preferred rooms

Please select rooms in Renaissance house which are to be included in the reservation.

Rooms in Art Nouveau house

Please select rooms in Art Nouveau house which are to be included in the reservation.

By sending the reservation, you accept the Pricing and cancellation conditions.

×